Testimine

  • alalehe pilt

Laktaaditesti abil saavad nii algajad kui ka edasijõudnud treenijad vastused küsimustele, mis vastupidavustreeninguid (cardiotreeninguid) alustades või jätkates aeg-ajalt esile kerkivad..

Võta meiega ühendust

Esile kerkivad küsimused:

  • Missuguse intensiivsusega ma peaksin treenima?
  • Kas minu põhivastupidavus on vajalikul tasemel?
  • Kas ma olen valmis harjutama suuremate koormustega?
  • Missugustel pulsivahemikel ma pean treenima, kui ma tahan langetada kaalu,
    suurendada südame löögimahtu või ennetada ülekoormust?

Laktaat on piimahappe sool, mis tekib intensiivsel lihastööl ning koormusjärgselt imendub verre. Kui laktaati on lihases palju, siis tekib kõigile tuttav ”raske” lihase tunne. Seetõttu tuleb treenida pusivahemikel, kus laktaadi kontsentratsioon veres ei ületaks lubatud piire ning suurem osa vastupidavustreeningust toimuks aeroobses režiimis. Selliselt treenides saad olla kindel, et tegeled tervisespordiga ning treeningutest on võimalik taastuda lühikese ajaga, liikuda kiiremini, rohkem ja kauem.

Testi abil saad infot oma töövõime, aeroobse ja anaeroobse taseme kohta ning pulsivahemike kohta erinevatel treeningrežiimidel – millal kasutab organism energiaks peamiselt süsivesikuid ning millal rasvu. Tulemusi analüüsides on võimalik panna paika täpseim treeningintensiivsus, et tõsta oma saavutusvõimet nii spordis kui tavaelus.